Qnb Finansbank Iban Sorgulama

Bankalardaki müşteri hesap numaraları yerine kullanılan ve gerek bankalar arası gerek bankalarla çalışan kişilerin işlemlerinin eksiksiz ve hızlı bir şekilde yapılabilmesi için artık IBAN numaraları kullanılmaktadır. IBAN aslında yabancı dilde bir kısaltmadır. Açılımı International Bank Account Number yani Uluslararası Banka Hesap Numarasıdır. Ülkeler arası yapılan bankacılık işlemlerindeki para transferlerinde de birçok kolaylık sağlamaktadır. Her ülkenin IBAN numarası uzunluğu farklı ancak belirli ortak standartlara göre oluşturulmaktadır.

IBAN Nasıl Oluşur?

TR XX YYYY 0 ZZZZZZZZZZZZZZZZ >26Sayısal ve alfabetik karakter

Ülke Kontrol Banka Rezerv 16 Basamaklı Hesap

Kodu Basamakları Kodu Alanı Numarası

IBAN Avrupa Birliği düzenlemeleri çerçevesinde oluşturulan, bankalar arası hesap numarası düzenlemelerinden biridir. Banka kartı üzerinde kart numarası, isim soy isim gibi bilgiler yer alır sadece. Kesinlikle kart üzerinde IBAN numarası yer almaz. Her banka müşterisinin kendine özgü IBAN numarası vardır.

Qnb Finansbank Müşterisi Olmak

Finansbank müşterilerinin de standartlara uygun 26 haneli IBAN numaraları bulunmaktadır. Bu numaranızı bildiğinizde para transferleri, havale, EFT gibi birçok finans işlemlerinizi daha kolay ve hızlı yapabilirsiniz. Numaranız banka müşterisi olduğunuz andan itibaren oluşturulmaktadır. Fakat akılda kolayca tutulabilecek uzunlukta ve kolaylıkta olmadığı için her zaman elimizin altında olma durumu olmayabilir.

Qnb Finansbank IBAN Öğrenme Kolaylığı

Finansbank müşterileri, bankaları tarafından üretilmiş olan bu numaralarını kişisel bilgileriyle ya da sadece hesap numaralarıyla Qnb Finansbank şubelerinden öğrenebilir. Bankaya gitmeye zamanınız yoksa ayrıca sadece hesap numaralarıyla internet üzerinden birçok sayfadan öğrenebildikleri gibi yine Qnb Finasbank sayfasından da kolayca öğrenilebilir. IBAN sorgulama sayfasına gelerek, Öğrenmek isteğiniz IBAN numaranızın Hesap numarasını girerek, göster butonuna tıklamanız yeterli. Böylece karşınıza çıkan 26 haneli numara IBAN numaranızdır. Kolayca ve hızlı bir şekilde işlemlerinizi yapabilirsiniz.