Nevresim Takımı Modelleri

Nevresimlerin kullanımı, yatakların görünümünde şıklık ferahlık yakalanması ile ve odaya güzel bir hava katmasıyla yaygındır. Yıkanma açısından da yorganın yıkanmasından daha kolay olduğundan pratiktir. Odalarda oluşturulmak istenen havaya göre tercihler ve renkler farklılaşabilir. Daha sade modellerin yanında, zengin görünümüyle dikkat çeken modellere de rastlanılabilir.

Tek Kişilik Nevresim Modelleri

Genelde genç odalarında ve çocuk odalarında kullanılır ve bir yastık kılıfı bir çarşaf ile bir nevresimden oluşur. Genç odaları ve çocuk odalarında onlara uygun modeller kullanılır örneğin arabalı modeller veya çizgi karakterli modeller çocuklar için ilgi çekici olabilir.

Çift Kişilik Nevresim Modelleri

Genelde evli çiftlerin kullandığı modellerdir. İki yastık kılıfı, bir tane çarşaf ve bir tane nevresimden oluşur. Çarşaf ve nevresim tek kişilik modellere göre daha büyüktür.
Sade nevresim takımı modelleri Tek renkten veya iki, üç renkten oluşabilen modellerdir. Bir figüre de yer verildiği görülür. Örneğin bir ağaç nevresimde işlenmiştir. Sade dekorasyon sevenler için iyi bir tercih olabilir.

Temalı Nevresim Takımı Modelleri

Sade olanlara göre daha çok renkten veya figürden oluşabilir. Örneğin yine bir veya birkaç ağaç modeli işlenmiş olabilir ancak bu kez ağaç dibindeki yapraklarla ve taşlarla birlikte bir bütündür. Nevresim boyunca dağılan yapraklarla bir sonbahar havası oluşturulmuş olabilir. Oda genelinde de aynı temanın işlenmiş olması halinde tüm oda ile bir bütünlük oluşturabilir. Veya sadece nevresimde kullanılarak da dikkat çekici olabilir.

Koyu Renkli Nevresim Takımı Modelleri

Koyu renklerin ağırlıklı olarak kullanıldığı modellerdir. Tek renk olabilir veya birkaç renkten oluşabilir. Örneğin siyah, gri, koyu bir maviden oluşabilir.

Açık Renkli Nevresim Takımları

Daha ferah bir görüntü isteyenler için iyi bir seçim olabilir. Açık renklerden oluşmuştur. Beyazın tonları, açık mavi veya açık pembe gibi renklerden elde edilmiş olabilir.