İnternetten Film İzlenebilir Mi ?

İnternetten Film İzlenebilir Mi ?

İnternetin yaygınlaşmaya başladığı 2000’li yılların başlarında, herhangi bir siteden bırakın video seyretmeyi, kısa ses dosyalarını açmak bile uzun zaman alabiliyordu. Ancak gelinen noktaya baktığımızda şu an, akıllı telefonlardan yüksek çözünürlüklü videoları bile rahatlıkla açıp seyredebiliyoruz. Peki ya film neden izlenmesin?

İnternetten film izlenebilir mi sorusuna cevap vermeden önce bununla ilgili dikkat edilmesi gereken noktalara şöyle bir bakmak gerekir:

Nasıl Bir Donanım Gereklidir?

Öncelikle nasıl bir ekrandan seyredileceği önemlidir. Masaüstü bilgisayar mı, dizüstü mü, tablet mi (veya pek  İnternetten Film İzlenebilir Mi ?tercih edilmez ama) akıllı telefon mu? İnternetten film izlemek istiyorsanız, ekranınız ne kadar büyük ise filmden o derece daha fazla keyif almanız mümkündür. Dolayısıyla masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızın büyük ekranlı olması avantajınızadır, tabletler de malum en fazla 10-12 inç büyüklüğünde olabiliyor tabi tercih size kalmış.

Her ne kadar pek fazla piyasada kalmamış olsa da halen eski bilgisayarlar kullanımda. Bu yüzden değinmekte fayda var, bilgisayarınızın video esnasında takılmalara sebep olmayacak donanımda olmasına dikkat etmek gerekir.

İnternet Hızı/Kota Önemli Midir?

İnternet sağlayıcınızdan aldığınız internet hızı ve varsa kotası olup olmadığını bilmeniz önemli. Çünkü internetten İnternetten Film İzlenebilir Mi ?film izlemek, kısıtlı olan kotanızı kısa sürede doldurmanıza sebep olacaktır. İnternet hızınız eğer düşük hızda ise veya adil kullanım kotanızı doldurdunuz ve hızınız yavaşsa bu durumda film esnasında sık sık kesilmeler yaşamanız işten bile değil.

Görüntü Kalitesi Nasıldır?

Son zamanlarda internetten film izlenebilen sitelerin sayısı oldukça arttı ve talep de. Buna paralel olarak yüksek çözünürlüklü ve hatta altyazılı seyir sağlayabileceğiniz siteler bile mevcut. Tabi her şeye rağmen sinemada izlemenin yerini elbette hiçbir şey tutmaz. Ancak film tutkunu iseniz, her akşam bir film seyrederim hem de kafa dağıtmış olurum diyenlerdenseniz, internetten film izlenebilir mi sorusunun cevabı sizin için kesinlikle ‘evet’ olacaktır.