Trbinance Güvenilir Mi?

Kripto paraların dünyada hızla yayılması ile pek çok yeni borsa hayata geçti. Her bir borsa kullanıcılarına farklı deneyimler ve farklı imkanlar sunuyor. Özellikle ülkemizde son 1 – 2 yılda kripto yatırımcısı arttığı için bu borsalara olan merak oldukça fazla. Kripto para yatırımı konusunda Türkiye Avrupa’da 1. dünyada ise 4. sırada.

Ayrıca ülkemizde son dönemlerde yerli borsalarda meydana gelen dolandırıcılık sorunları yatırımcıların aklına soru işareti getirdi. Tüm dünyada en yüksek hacimli borsa olan Binance ise bu süreçte yatırımcıların en büyük destekçisi. 2018 yılından bu yana hizmet veren Binance Türk kullanıcıları için Trbinance uygulamasını hizmete açtı.

Trbinance Borsası Güvenilir mi?

İlk olarak yatırımcılar şunu bilmelidir ki Trbinance ve Binance Global aynı şirketin firmasıdır. Trbinance uygulaması sadece Türk kullanıcıların işlerini kolaylaştırmak için kurulan bir alt kuruluştur. Binance borsası kullanıcılar tarafından 10 tam güven puanı alan 8 borsadan bir tanesidir. Bu yüzden de Trbinance güvenilir mi soruna verilecek cevap da kesinlikle evettir.

Doğrudan Binance borsasına bağlı olan Trbinance kullanıcıların güvenliği için tüm hizmetlerine özel önlem gösteriyor. Binance borsası dünya genelinde yaklaşık 400 milyar TL’den yüksek bir hacme sahip. Binance yeni bir borsa olmasına rağmen eski borsalardan bile daha yüksek hacme sahip. Üstelik hacmi her geçen gün artıyor.

 

Trbinance Borsası ve Güvenlik Aşamaları

Binance Global üzerinde uygulanan tüm güvenlik prosedürleri aynı olarak Trbinance üzerinde de bulunuyor. Kullanıcılar hesaplarındaki KYC doğrulamasını tamamladıktan sonra bilgileri dışında hesaplarından para gönderilmesi mümkün değil. KYC ile güvenliği artan hesaplar ayrıca farklı yöntemler ile de korunuyor.

Kullanıcılar hesaplarını mail, telefon numarası ve Google Authenticator ile koruma altına alabiliyor. Bu sayede herhangi bir para gönderme işleminde tüm bu protokoller devreye giriyor. Kullanıcılar para ya da kripto gönderirken 3 güvenlik cihazına gelen kodları girmek zorunda. Telefon, mail ve Authenticator  uygulamasına gelen kodlar belli bir zaman içerisinde girilmek zorunda.

 

Trbinance Uygulaması Kullanıcılara Neler Sunuyor?

Trbinance sadece güvenlik için tercih edilmiyor. Aynı zamanda sunduğu farklı imkanlar ve fırsatlar da var. Trbinance üzerinden kullanıcılar anlaşmalı bankalar ile düşük komisyon ile para gönderimi sağlıyor. Ayrıca aynı şekilde para çekim işleri de bu bankalar aracılığı ile kolayca yapılıyor.

Buna ek olarak Trbinance ve Binance Global hesapları birbirleri ile bağlanıyor. Bu sayede kullanıcılar istedikleri zaman kolayca hesaplar arası transfer yapabiliyor. Trbinance üzerinde henüz fazla kripto para yok. Kullanıcılar genellikle Trbinance’ı aktarım borsası olarak görüyor. Fakat Trbinance her geçen gün bünyesindeki kripto sayısını arttırıyor.