Deep Brain Chain / DPC Coin Nedir?

Blockchain teknolojisinin yaygınlaşmasından sonra, farklı alt coin seçenekleri ve kripto paralar oluşturulmaya başlamıştır. Deep Brain Chain ise blockchain teknolojisi ile geliştirilen işlem platformu olarak karşımıza çıkar. Büyük ve kurumsal firmaların ya da yatırımcıların bilgilerinin işlenmesi için hizmet veren sistem, sanal para birimine bağlı olarak çalışır. DPC, düşük maliyetli olmasının dışında, gizlilik duvarı da çok yüksek olduğu için birbirinden farklı şirket tarafından tercih edilmeye başlamıştır. Kripto paraların tamamında olduğu gibi herhangi bir merkezi dayanağı olmayan platform içerisinde alım-satım işlemleri hem düşük maliyetlere hem de kısa süre içerisinde gerçekleştirilebilir. AL bilgi işlem platformu olarak bilinen blok zinciri, dünyanın dört bir yanında sayısız düğüm ve hesaplama gücüne sahiptir.

Merkezi Olmayan Ağ Sistemi

Merkezi olmayan ağ sistemi içerisinde, hem para hem de bilgi akışı sağlamak son derece kolaydır. Deep Brain Chain, hesaplama gücü sağladığı tüm şirketlere ödül olarak coin verir. Verilen DBC ödülünün %70’i sistem tarafından, %30’u ise Al şirketi tarafından ödenir. Coin ve sanal paraların zaman içerisinde ne kadar fazla değer kazandığı düşünüldüğünde ödül oldukça avantajlıdır. Deep Brain Chain zinciri aynı zamanda verilerin birbirinden ayrılmasına, kaydedilen tüm bilgilerin gizliliğinin sağlanmasına ve verilerin değerinin en üste çıkarılarak işlenmesine yardımcı olur. DPC belirtilen özellikler nedeniyle dünyanın en güvenilir veri işleme platformlarından bir tanesi olarak gösterilir.

Deep Brain Chain, düşük maliyetli olması nedeniyle işletmelerin maliyelerini %70’ e kadar korumalarına yardım sağlar. Şifreleme algoritmaları ve akıllı sözleşmeler sayesinde veri işlem ortamı büyük bir titizlik ile korunur. DPC, verileri birbirinden ayırarak her birinin gizlenmesine ve bilgilerin başkaları ile paylaşılmamasına zemin hazırlar. Esnek algoritma yapısı sayesinde taleplere karşı bilgi işlem gücü oldukça fazladır. Deep Brain Chain satın al imkanlarından yararlanacakların piyasa değerini araştırarak işlem yapmaları gerekir.

Ödül Olarak DBC Kazanma İmkanı

2017 yılında yapılan Çin insan-makine diyaloğu değerlendirmesinde Deep Brain Chain, rekabet eden şirketler arasında ilk sırada yer almıştır. Aynı zamanda yukarıda belirtilenler dışında DPC, Al ve blockchain arasındaki kesişme noktasında duran dünyanın ilk Al platformu olarak belirlenmiştir. 100’den fazla müşteriye sahip olan yetenek deposu olarak da belirtilen DPC, yakın zaman içerisinde daha fazla topluluk tarafından talep görmeye başlayacaktır.

Güvenli Veri İşlemi 

Deep Brain Chain sistemine işlenen tüm bilgiler güvenli bir şekilde korunur. Bu sayede bilgi işlem süreci boyunca herhangi bir sorun yaşanmaz. DPC şuan için dünyanda hizmet veren en büyük bilgi işlem platformlarından bir tanesidir. Blockchain teknolojisi ile birleştirildiği için benzerlerinden ayrılır. Al bilgi platformu, kurumsal şirketlerin verilerinin depolanması ve saklanması açısından avantajlıdır. Coin zincirlerine olan ilginin artmasından sonra, dijital platformlarda değer görmeye başlayan DPC hizmetini değerlendirmekte yarar vardır.