Bahçenizi Nasıl Butik Otel Havasına Sokabilirsiniz?

Yaz mevsiminin gelişi kalabalık şehirlerde yaşayanların doğa özleminin artması ile bahçe mobilyalarına olan ilgiyi arttırdı. Şehir hayatından sıkılan ve kendine nefes alınacak sakin bir ortam yaratmak isteyenler evlerinin konforunda butik otel şıklığı yaratabilir. Böylelikle küçük de olsa bir bahçe veya balkona sahip olan kimse ufak dokunuşlar yaparak sahip olduğu bu yeri bambaşka butik bir yaşam alanına dönüştürebilir.

Bahçenizi Dekore Etmek İçin İşe Nereden Başlamalısınız?

Bu iş için öncelikle bahçenizin ölçülerini almalı ve burada kullanmak istediğiniz temel mobilyaları seçmelisiniz. Örneğin; bir koltuk takımı veya bir masa takımı kullanmak isteyip istemediğinize karar vermelisiniz. Eğer bahçeniz büyük ise bu işinizi kolaylaştırır. Hemen bir yapı markete gidip hem rahat edebileceğiniz hem de göz zevkinize uygun, koltuklar alabilir, veya arzu ederseniz kolaylıkla bir market veya toptancıdan alacağınız paletleri zımparalayıp boyayarak üzerine yaptıracağınız minderler ile kendi oturma grubunuzu yaratabilirsiniz.

Eğer bahçenize oturma grubu değil de bir masa sandalye takımı kullanmak istiyorsanız bunun için de yine yapı marketlere gidip rahat ve şık bir masa takımı alabilirsiniz, burada da dikkat etmeniz gereken husus eğer yer sıkıntınız var ise alacağınız masa takımının katlanır olması. Böylelikle yağmur yağdığında veya kış aylarında mobilyalarınızı kapalı bir alanda muhafaza ederek zarar görmelerini engelleyebilirsiniz.

Bahçe Mobilyalarını Seçtikten Sonra Sıra Geldi Dekoratif Ürünler Seçmeye

Mobilyalarınıza uygun dekoratif ürünleri dekorasyon ürünleri satan mağazalardan satın alabileceğiniz gibi, çok fazla bütçe ayırmanıza gerek kalmaksızın evinizde var olan veya kolayca ulaşabileceğiniz malzemeler ile kendiniz de yapabilirsiniz. Örneğin herhangi bir yapı marketten alacağınız keten bir halatı evinizde var olan dekoratif ürünlerinizin; çiçek saksılarının, hatta araba lastiklerinin etrafına sararak şahane ürünler ortaya çıkarabilir, veya minik taşları özel malzemeler ile rengarenk boyayarak kullanabilirsiniz.

Burada önemli olan tamamen sizin hayal dünyanız. Kendinizi nasıl bir bahçede mutlu ve huzurlu hissedeceğinizi hayal edip sonra işe koyulmalısınız. İnanın ufak dokunuşlar ile güneşli bir havada kahvenizi içerken size şehrin keşmekeşinden uzak bir tatil beldesindeymişsiniz gibi hissettirecek bahçeyi kendiniz yapabilirsiniz.